Deska kompozytowa


deska kompozytowa na taras

 

Spraw, aby powierzchnia Twojego tarasu, balkonu lub ogrodu prezentowała się wyjątkowo. Ciesz się pięknym wyglądem, świetną wytrzymałością oraz pewnym bezpieczeństwem, które zapewni Ci markowa deska kompozytowa. Wybieraj spośród wielu kolorów, wzorów oraz formatów, aby dopasować produkt doskonale wpisujący się w Twoje oczekiwania.

Przekonaj się, jakie są szczególne zalety płynące z postawienia na deskę kompozytową:

  • Bezpieczeństwo – produkty ten jest wykonany z myślą o jego zewnętrznym użytkowaniu, a co za tym idzie – często narażony jest na konta z wodą, śniegiem, błotem, a nawet lodem. Właśnie dlatego posiada powłokę antypoślizgową, która chroni każdego użytkownika przed ewentualnymi upadkami.
  • Trwałość – ogromną zaletą jest również długi czas eksploatacji tego typu deski. Dzięki użytym materiałom jest ona odporna na działanie czynników atmosferycznych i posiada zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo, w przeciwieństwie do tradycyjnej drewnianej deski z naturalnego surowca, nie wymaga przeprowadzania regularnych konserwacji przy użyciu drogich farb czy bejcy. Nawet narażona na działanie promieni słonecznych – przez bardzo długi czas pozwala cieszyć się jej oryginalnym kolorem.
  • Różnorodność – zarówno kolorów, jak i formatów, dzięki którym tego rodzaju deskę można dopasować praktycznie do każdej aranżacji balkonu, tarasu, altanki, a nawet ścieżki.
  • Prosty montaż – instalacja deski wykonanej z kompozytu jest bardzo łatwa i intuicyjna – zwłaszcza jeśli wykonuje ją wykwalifikowany specjalista.
  • Łatwe czyszczenie – powierzchnia tego materiału nie wchłania zanieczyszczeń pochodzących z otoczenia. Dzięki temu ten rodzaj deski jest również wyjątkowo prosty w utrzymywaniu codziennej czystości. Zazwyczaj wystarczy trochę wody oraz szmatka, aby odzyskała swój dawny, piękny, a przede wszystkim czysty wygląd.

Dużym atutem stojącym za stosowaniem deski kompozytowej jest również aspekt związany z ekologią i ochroną środowiska. Do jej produkcji nie wykorzystuje się bowiem prawdziwego drewna, a co za tym idzie – nie trzeba wycinać cennych zasobów leśnych. Ponadto, sam proces wytwarzania oraz użytkowania jest bardzo przyjazny środowisku. W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych sposobów – deska z kompozytu nie musi być regularnie malowana, co również działa na korzyść środowiska naturalnego.

Gdzie deska kompozytowa sprawdza się najlepiej?


Jest to idealny produkt imitujący prawdziwe drewno, jednak całkowicie pozbawiony wad tego naturalnego i czasami bardzo problematycznego surowca. Zazwyczaj powstaje z mieszanki mączki drzewnej oraz tzw. polichlorku winylu (czyli popularnego PCW). Udział samego drewna nie przekracza od 30 do 50 procent, dzięki czemu wygląda jak prawdziwa deska, jednak posiada kluczowe cechy takie jak trwałość i wodoodporność, których prawdziwe drewno jest pozbawione.
Z uwagi na parametry oferowane przez ten rodzaj wykończenia powierzchni, produkt ten idealnie odnajduje się zwłaszcza w warunkach zewnętrznych. To sprawia, że deskę tę z powodzeniem zastosujesz:

1. Na tarasie – domu, mieszkania, jak i budynków bardziej komercyjnych (hotelu, restauracji itp.).

2. Na balkonie – bloku, kamienicy, domu i nie tylko.

3. W ogrodzie – jako element altanki, ścieżki ogrodowej lub innego miejsca przeznaczonego do relaksu i wypoczynku.

A także w każdym innym miejscu, w którym liczy się świetny design, trwałość i bezpieczeństwo ludzi, z niego korzystających.

Rodzaje deski kompozytowej


Najbardziej popularnym podziałem, jaki stosuje się przy desce kompozytowej jest jej rozmiar.
Nasze produkty oferujemy w kilku dostępnych wariantach, pośród których największą popularnością cieszą się deski o długościach 2400 oraz 4000 mm. Poza długością, istotnym parametrem jest także grubość, najczęściej występująca w wariancie 20, 21, 22 oraz 25 mm. Podczas wyboru materiałów, które mają zagościć na Twoim balkonie, tarasie lub po prostu w ogrodzie, warto pamiętać również o doborze ich odpowiedniej szerokości. W tym przypadku nasza oferta jest również szeroka i zawiera w sobie deski wykonane z kompozytu o wymiarach: od 140 do aż 160 mm. Istotny jest także ryfel – dwustronny, wąski oraz szeroki, a także sam kolor gotowego produktu.
W firmie DLH oferujemy kompozytową deskę dostępną w wielu wariantach kolorystycznych, pośród których wybierzesz ten doskonale komponujący się z pozostałą częścią Twojego budynku – oknami, elewacją, balustradami, jak i innymi wykończenia mi.
Deska kompozytowa występuje u nas bowiem w kolorach: jasny brąz, szary, grafitowy, ciemny brąz, a nawet teak – tym samym dając Ci praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne.
Stosuje się również podział ze względu na cenę deski z tworzywa sztucznego. Najczęściej praktykowana jest wycena na sztuki, jak i metry kwadratowe. W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty PCW zaczynające się już od 92 złotych za m2, a najwyższa cena, jaką przyjdzie Ci zapłacić – nie przekroczy kwoty 200 złotych za metr kwadratowy.

Montaż deski kompozytowej – o czym musisz pamiętać podczas instalacji?


Deska wykonana z tworzywa kompozytowego jest wdzięcznym materiałem, który może zostać położony na praktycznie dowolnej powierzchni. Z powodzeniem zastosujesz ją na przykład jako wykończenie specjalnie przygotowanej drewnianej konstrukcji. Jednak bez kłopotu położysz ją również bezpośrednio na betonowej posadzce (pamiętając przy tym o zachowaniu odpowiedniej odległości oraz kąta pozwalającego na swobodne odprowadzanie wody). Dodatkowo, deska PCW jest materiałem, który bardzo łatwo poddaje się wszelkiego rodzaju obróbce (cięciu, wycinaniu, wierceniu i wielu innych). Dzięki temu daje Ci praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Za jej pośrednictwem możesz bowiem układać proste kształty, a także docinać deskę w charakterystyczną jodełkę.
Zalecamy, aby montażem wybranego przez Ciebie produktu zajęli się wykwalifikowani profesjonaliści, dzięki którym zyskasz pewność, że Twój balkon, taras lub inna powierzchnia będzie wyglądała pięknie, ale przede wszystkim sam użyty materiał będzie Cię cieszył przez długie lata. Instalując deskę kompozytową należy bowiem przestrzegać pewnych zasad, bez których okres jej użytkowania może ulec znacznemu skróceniu.
Jeżeli jednak postanowisz montować deskę na tarasie, balkonie czy w ogrodzie, we własnym zakresie – dokładnie zapoznaj się z instrukcją. Zorganizuj sobie także kogoś do pomocy. Praca w dwie osoby będzie o wiele prostsza i bezpieczniejsza.
Ponadto, miej na uwadze, aby zaraz po odpakowaniu gotowego produktu – dokładnie sprawdzić stan każdej deski. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek niepokojące oznaki (uszkodzenia, przecięcia, krzywizny itp.) – natychmiast skontaktuj się z nami.
Wybrakowany materiał, jak i niewłaściwy montaż może doprowadzić do przyśpieszonego niszczenia się deski, a co za tym idzie – narazić Cię na dodatkowe koszty.
Pamiętaj, aby unikać sytuacji, w których deska byłaby narażona na nacisk innych ciężkich elementów (belek, ścianek, części konstrukcyjnych itp.). W takim wypadku może dojść do jej uszkodzenia.

Jeśli przed lub w trakcie instalacji pojawią się dodatkowe pytania – koniecznie skontaktuj się z nami. Z przyjemnością udzielimy Ci wszystkich niezbędnych rad! 

Ten Wpis o produkcie z kompozytu został umieszczony w celach testowych 🙂

Jakich słów brakuje w w tym tekście? Przekonajmy się czy mają one wpływ na pozycję. Deski tarasowe, danych osobowych, meble ogrodowe, dane osobowe, deski kompozytowej, deska tarasowa kompozytowa, ciemny brąz, jasny brąz, strona główna, mapa strony, dom i ogród. Ponadto warto pamiętać o takich słowach jak google play, architektura ogrodowa, możesz określić warunki przechowywania, wycofanie zgody, dostępu do plików, celach marketingowych, deski na taras, administratora danych, oznacza akceptację, baseny i akcesoria, przetwarzane w celu, ogrodowe meble, warunki przechowywania lub dostępu, taras drewniany, przetwarzania danych, polityce plików, deska elewacyjna, urządzeniu końcowym, dwustronnie ryflowana, ogrzewanie podłogowe, zmiany ustawień, sprzeciwu wobec przetwarzania, wyrażam zgodę, modrzew syberyjski, narzędzia ręczne, tarasowe deski kompozytowe, podobnych technologii, prawo dostępu, zgodność z prawem przetwarzania. Warto by było również wspomnieć o takich słówkach jak: plików, cena, celu, osobowe, polska, usługi, podłogi, zamknij, informacje, szary, 100, jasny, informujemy, serwisu, polityce, montażu, pozostałe,

Deska kompozytowa na tarasie to świetny pomysł na zagospodarowanie ogrodu

treści, zgodę, dostępu, ryflowana, strona, budowa, oznacza, celach, dom, informacji, ogród, ochrony, legary, popularne, wybierz, tarasów, szukaj, prawo, elektryczne, lista, pomoc, przetwarzania, zwroty, akceptuję, podobnych, dobrowolne, mail, podstawie, przeglądarki, montaż, mapa, kolor, firma, materiał, dodaj, ustawień, klimatyzacja, desek. Bardzo lubię Władcę Pierścieni 🙂 200, 300, okna, play, modrzew, kompozytu, sprzęt, tarasie, wrocław, newsletter, grafit, dnia, balkon, urządzeniu, pobierz, pliki, komplet, systemy, wymaga, opinia, wyślij, wkręty, przeglądarce, reklam, temat, konto, zgody, drzwi, regulamin, facebook, klienta, korzystając, tarasy, ogrzewanie, momencie, oświetlenie, wpc, uszkodzenia, balkonowe, płyty, wyposażenie, antracyt, łączniki, listwa, gotowe, podłogowe, kratki, ogrodowa, porady, przechowywanie, projekt, techniczne, okno, dostawa, architektura, ogrodzenia, kompozytowy, administratorem, markizy, polityką, transport, schody, administratora, serwis, online, ogrodzie, narzędzia, filtry, budowlane, wykończeniowe, remont, ogrodnicze, zestawy, wentylacja, pielęgnacja, zakupy, rośliny, drewniany. Co by było gdyby dodać jeszcze te słowa? 220, mocno, korzysta, łazienkowe, ceny, blaty, sprostowania, panele, płytek, wzór, przypadku, partnerów, instalacje, powiązane, wysyłki, redwood, porównania, urządzenia, pompy, grubość, opinię, nawozy, koszyka,

Czy Władca pierścieni miał na tarasie deskę wykonaną z kompozytu?

domki, atmosferyczne, palisady, komentarz, domowe, lampy, praca, roślin, towaru, media, oceń, przycisk, polecam, długość, wyborze, wiaty, systemów, szara, pobrania, przepisów, mamy, newslettera, kategoria, listy, profilowanie, uprawa, inspiracje, rowerowe, miejsce, umowy, specjalne, zabudowa, dekoracje, wybór, korzystania, środki, metody, dotyczących, vat, korzystanie, ramach, nowoczesny, znajdź, budowy, części, czasu, gotowy, łatwa, karcher, elewacyjne, ustawienia, listwy, grillowanie, anuluj, appstore, serwisie, strefa, statystycznych, powierzchni, kup, brak, podłóg, innego, usunięcia, elementy, działań, maila, teak, potrzeb, zarejestruj, telefon, chemia, zakupów, wentylatory, osób, galanteria, karol, marketingu, idzie Jacek z Mariuszem przez miasto z uchwytami w ręce. Straszne z nich cwaniaki. Co zrobić, gdy człowiek kradnie pomysły innych lub uznaje, że inni zapisali się do wolontariatu :),  rejestracja, siedzibą, armatura, płytki, lepsze, blooma, youtube, regały, pytanie, pęka, oleje, farby, przysługujących, ochrona, poradniki, oferty, dzieci, reklama, klipsy, olej, wody, dodatkowe, dekoracja, zostanie, opinii, ubrania, tarasowych, ograniczenia, reklamowych, maszyny, 150, wnętrza, towar, różnych, czytaj, jakość, porządek, pracy, elewacja, ceramiczne, zgodnie, Wszyscy mają Mambę, mam i Ja, firmy, wykonania, metalowe, artykuły, producent, realizacji, dalej, małe, 2019, zobacz, drewniane, pomocą, materiały, twoich . Trudno jest napisać coś więcej o tym produkcie. Jest on bardzo popularny w ostatnich latach. Sam chciałbym mieć piękny taras wykonany z takiego materiału. Najlepiej z basenem i banią wodną :). Czy jest szansa na to, aby ten wpis przeskoczył inne? Owszem tak 🙂 Jestem przekonany, że Patryk i Aga poradzą sobie z tą frazą, wystarczy dać im kilka wskazówek.