Meblowyuchwyt.pl
530 400 181 Szybka dostawa Wysyłka zaraz po zaksięgowaniu wpłaty 14 dni na zwrot

Jakie uchwyty do mebli kuchennych wybrać?

Funkcjonalna i elegancka kuchnia nie może obyć się bez odpowiedniego rodzaju uchwytów. Zapewniają możliwość użytkowania szafek, ale również pełnią funkcję dekoracyjną. Odpowiedni dobór uchwytów pozwala na stworzenie spójnej kompozycji.

  1. Jakie uchwyty do mebli kuchennych wybrać?
  2. Jakie uchwyty kupić do mebli lakierowanych?
  3. Jak zamontować uchwyty do mebli kuchennych?

Jakie uchwyty do mebli kuchennych wybrać?

To, jaki model uchwytów sprawdzi się najlepiej zależne jest w dużej mierze od jej wystroju. Dotyczy to zarówno samego designu mebli, w tym frontów, jak też innych materiałów wykończeniowych, które wykorzystano w tym pomieszczeniu. Bardzo popularne obecnie białe zabudowy kuchenne są uniwersalnym rozwiązaniem, dlatego pozwalają na wykorzystanie różnego typu uchwytów. Tak samo modele srebrne, czarne, jak też złote będą stanowić doskonałe uzupełnienie kuchni. W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni, warto postawić na proste uchwyty, pozbawione zdobień. Miejsca eleganckie i szykowne zyskają dodatkowego akcentu dekoracyjnego dzięki subtelnym kształtom uchwytów. Jak dobrać uchwyty do szafek kuchennych pod kątem ich wielkości? Najważniejszy parametr stanowić będzie szerokość frontu lub jego wysokość, w zależności, czy fronty otwierane są do góry, czy skrzydłowo. Należy również uwzględnić wielkość kuchni. W przypadku kuchni o niewielkim metrażu warto wykorzystać mniejsze uchwyty, w celu zaoszczędzenia przestrzeni, jak też łatwiejszego poruszania się po pomieszczeniu. Bardzo delikatnym i subtelnym rozwiązaniem w tym przypadku będą uchwyty muszelkowe.

złote uchwyty kuchenne

Jakie uchwyty kupić do mebli kuchennych lakierowanych?

Kuchnie to przestrzenie, w których często wykonuje się prace kulinarne. Duża ilość przyrządów kuchennych i innych sprzętów może wprowadzać pewien nieład. W celu stonowania tej przestrzeni, doskonałym rozwiązaniem są uchwyty relingowe, bardzo proste i eleganckie. Na rynku istnieje sporo typów frontów lakierowanych. Różnice widoczne są tak samo w kolorystyce, jak również materiale, czy fakturze. Często spotkać można modele półmatowe. Jeśli chodzi o białe fronty lakierowane, warto wybrać uchwyty połyskliwe, ponieważ matowe mogą gubić się na tego typu powierzchniach. Bardzo zdecydowanym, ale również nowoczesnym sposobem na ciekawą i praktyczną aranżację kuchni są uchwyty czarne lub chromowane. Całej aranżacji nadają wyraźnego tonu, jednocześnie na białym tle są dobrze widoczne. W bardziej klasycznych przestrzeniach można zakupić polerowane uchwyty złote, które przywodzą na myśl prestiż, elegancję i utrzymane są w dobrym tonie. W przypadku frontów ciemniejszych, w tym czarnych warto wykorzystać dla kontrastu elementy złote, które pięknie komponują się z czernią lub porcelanowe, które będą doskonale uzupełniać front lakierowanych. Zastosowanie czarnych uchwytów może sprawić, iż będą niknąć i zlewać się z meblami.

PORCELANOWY UCHWYT DO MEBLI KUCHENNYCH 128 MMPORCELANOWY UCHWYT DO MEBLI 128 MM ASTI 07.GLGBELLOTTO GP - ZŁOTY UCHWYT DO MEBLI 96/128 MMBELLOTTO N4 - CZARNY UCHWYT DO MEBLI 160/192 MM

Jak zamontować uchwyty do mebli kuchennych?

Sporo zależy od tego, jaki typ uchwytu ma być zamontowany. Uchwyty gałkowe, czy też muszelkowe najczęściej montowane są przy użyciu jednej śrubki. Dlatego w pierwszej kolejności należy wykonać we froncie dziurkę, w której umieszczona będzie śruba mocująca. Trzeba pamiętać o tym, aby uchwyty umieszczane były na tej samej wysokości, co przekłada się na elegancki efekt końcowy. W przypadku uchwytów relingowych niezbędne są dwa nawiercenia na śrubki. Mogą być wykonane w pionie lub poziomie, bliżej jednego z rogów frontu lub na środku. Centralnie umieszczone powinny zamontowane bardzo precyzyjnie. Rozstaw śrubek w uchwycie należy odjąć do szerokości lub wysokości frontu, w zależności, gdzie uchwyt ma się znaleźć. Następnie wynik dzielony jest przez dwa. Końcowy wynik to informacja, w jakiej odległości od jednej i drugiej krawędzi powinny znaleźć się dziurki na śrubki. Natomiast ile kosztuje uchwyt do mebli? Cena zależna jest od materiału, jak również typu uchwytu. Najczęściej jednak pojedyncza sztuka to wydatek w granicach 18 - 36 złotych, co jest ceną bardzo atrakcyjną w kontekście eleganckiego wyglądu, jak też wytrzymałości uchwytów.

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl