Tylko do 03.07.2024r. dostawa  Pickup tylko 6,90 zł!

Industrialne uchwyty do mebli stworzone zostały dla stylu, który powstał w latach 50. Ojczyzną industrialnych wnętrz były Stany Zjednoczone. Potrzeba zagospodarowania wnętrz opuszczonych fabryk i magazynów, spowodowała wzmożone zainteresowanie miejscowych artystów. Kiedyś industrializm był przymusem, dziś stał są symbolem luksusu. Zapraszamy do przeglądania uchwytów do mebli wykonanych właśnie w tym stylu.

 

Factura - ryflowany uchwyt relingowy 160 mm Factura - ryflowany uchwyt relingowy 160 mm
Producent: Boyard
Cena: 42,40 zł
zobacz więcej

Uchwyt w stylu industrialnym

Cechy charakterystyczne wysokie sufity dość mała liczba dekoracji elementy instalacji na wierzchu (rury, przewody elektryczne itp.) wszechobecny metal, szkło, stał, beton i stare drewno Mieszkanie jak wnętrze starej fabryki. W naszym kraju stawało się to modne w latach 90. Bardzo duże okna oraz wysokość sufitu sprawia, że pomieszczenia stają się wizualnie jeszcze większe niż inne o takim samym metrażu. Dominującymi kolorami są biele, szarości i beże. W USA ogromna liczba opuszczonych obiektów poprzemysłowych była bardzo atrakcyjna dla artystów. Cenili w nich przestrzeń. Prekursorzy nie zasłaniali wielkich fabrycznych okien firanami i zasłonami, dbając o stały dopływ światła. Ogromne znaczenie we wnętrzach mają lampy. Kup takie, które wykonane są z metalu lub aluminium, przez co wyglądają na solidne i trwałe - zabrane wprost z fabryki.

Uchwyty loftowe 

Mieszkanie potrzebuje kolorów, które optycznie powiększają przestrzeń, a także sprawiają wrażenie chłodu i neutralności - najlepsze będą zatem odcienie czystej bieli, a także szarości. Aby lekko je przełamać warto posłużyć się dodatkami w odcieniach turkusu (śniedź i platyna), lub ciemnej czerwieni (cegła i rdza). Styl industrialny lubi proste formy i specjalnie dla niego powstały uchwyty loftowe. Zatem przy doborze dodatków ograniczamy się do absolutnego minimum. Wyjątek dotyczy rzeczy z intrygującą historią - np. starej maszyny, czy zegara. Warto także wyeksponować wsporniki, belki i kolumny, lub użyć kolejnego patentu na powiększenie wnętrza - luster. We wnętrzu w stylu loftowym, na wzór starych fabryk, nasz wzrok powinny przyciągać surowe mury, elementy wentylacji, rury. Warto zatem korzystać z cegły, betonu, stali, szkła. Modne są też stare drewniane elementy czy żelazo.

Odpowiednio dobieraj uchwyty industrialne do mebli

Do wnętrz w stylu industrialnym pasują meble, które mają za sobą długą historię, lub takie, które wyglądają na zużyte. Mają podkreślać indywidualizm wnętrza. Kompletując je, warto udać się na targ staroci, osiedlową wyprzedaż, lub sklepu z zaopatrzeniem dla warsztatów. Pamiętaj też, aby ich rozmiar był jak największy - meble małych rozmiarów, umieszczone w industrialnym mieszkaniu o dużej przestrzeni, sprawiają wrażenie miniaturowych. Uchwyty industrialne to z bardzo oryginalne uchwyty meblowe. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych form i wzorów. Nasz sklep oferuje produkty, które na pewno spełnią Państwa oczekiwania. W swojej ofercie posiadamy zarówno gałki jak i uchwyty, które mogą całkowicie odmienić Twoje wnętrze.

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Sklepy Shoper Shopify SEO Shoper by cybersolus.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl