Rustykalne uchwyty do mebli

Urządzając nasze mieszkanie zwykle dużo uwagi poświęcamy doborowi odpowiednich mebli. Jednak z różnych przyczyn zachodzi czasem konieczność ich naprawy, pewne elementy przestają nam się  z czasem podobać czy też ulegają zwyczajnie zniszczeniu. Najłatwiejszym i najtańszym zarazem sposobem na zmianę wyglądu mebli na bardziej atrakcyjny jest po prostu wymiana uchwytów. Rynek oferuje mnóstwo propozycji gotowych produktów w różnej stylistyce. Musimy zastanowić się jaki efekt chcemy osiągnąć. Dobrą opcją jest zdecydowanie się na uchwyty w stylu rustykalnym. Ten design doskonale wprowadza w nasze wnętrze atmosferę ciepła, przytulności niczym wyjętego z wiejskiej chaty u babci w skansenie. Rustykalizm zyskuje coraz większą popularność wśród stylów aranżacji wnętrz. Przyjrzyjmy się temu wiejskiemu trendowi bliżej. 

Cechy charakterystyczne dla stylu rustykalnego

Ten styl rozwinął się w połowie XIX wieku i był silnie związany z trudnym czasem panującym w Ameryce Północnej, nazywanym Wielkim Kryzysem. Brak pieniędzy przymusił lokalnych rzemieślników do tworzenia mebli wykonanych z  naturalnych, pozyskanych z lasu surowców.  Ponieważ każdy producent miał inną wizję, osobowość i  umiejętności, meble w tym stylu były niezwykle różnorodne i niepowtarzalne - można było znaleźć produkty bardzo prymitywnie wykonane jak i te ekskluzywnie wykończone. Jednak główna łącząca je idea pozostała - to prostota i materiał wykonania w postaci drewna i gałęzi przyniesionych z lasu.

Styl rustykalny nazywany jest również sielskim, wiejskim, leśnym. Urządzając wnętrze w tym trendzie należy unikać wszelkiego rodzaju ozdobników, świecidełek, rzeźbień. Tu liczy się naturalność i prostota. Wnętrze ma wyglądać tak, jakby było wykonane praca własnych rąk. Wnętrze w tym stylu są stosunkowo ciemne ze względu na kolor naturalny drewna lecz ożywione zostają barwami lasu i natury - odcienie zielonego , beżu. 

Uchwyty do mebli w stylu rustykalnym

Jak już znamy główne założenia stylu rustykalnego możemy dobrać do naszych mebli uchwyty, które będą je reprezentowały. Jeśli nie chcemy urządzać mieszkania w tym designie to możemy wprowadzić jedynie małe akcenty wiejsko - rustykalne. Takie elementy jak uchwyt do mebla bardzo łatwo i tanio wymienić w razie gdyby przestały nam się podobać. Jak więc dobrać uchwyty w stylu wiejskim? Otóż po pierwsze powinny być wykonane najlepiej z drewna. Nie mogą posiadać żadnych dodatków, rzeźbień, złoceń i tym podobnych ozdobników gdyż przeczą idei stylu. Rustykalizm to prostota i minimalizm bez żadnych udziwnień. Uchwyty powinny mieć jak najprostszą formę, mogą być z niewykończonego, surowego kawałka drewna. Takie rzeczy jak słoje czy wgniecenia są jak najbardziej pożądane gdyż nadają naturalności. Uchwyt ma wyglądać tak, jakby właściciel wrócił właśnie z lasu i wykonał go własnymi rękami z gałęzi jaka tam znalazł. 

Szeroki wybór uchwytów do mebli znajdziesz na naszej stronie internetowej : meblowyuchwyt.pl. Tam wybierzesz takie uchwyty do mebli, które będą odpowiadały twoim oczekiwaniom i potrzebom estetycznym. 

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Sklepy Shoper Shopify SEO Shoper by cybersolus.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl