Uchwyt meblowy długi

Uchwyty do mebli relingowe często nazywane są również długimi uchwytami kuchennymi, tam najczęściej montują je klienci naszego sklepu. Sprawdzą się również w biurze lub innych pomieszczeniach naszego mieszkania. Bardzo wygodne i praktyczne. 

Uchwyt to jeden z najpopularniejszych dodatków, jeśli chodzi o meble. Są one wykorzystywane przy okazji zabudowy kuchennej, jak również innego typu mebli, zarówno tych w salonie, jak również w łazience. Odpowiednio dobrany uchwyt do mebli stanowi doskonałe uzupełnienie frontów nie tylko pod kątem jego praktyczności, ale również jako estetyczna forma wykończenia tego rodzaju elementów. Ich sporą zaletą jest uniwersalność. Z powodzeniem mogą być wykorzystane tak samo do szafek wiszących, jak też stojących, jak również jako uchwyt do szuflach. Uchwyt relingowy to propozycja dla osób, które cenią sobie prostotę i jednoczesną estetykę elementów meblarskich.

Uchwyty relingowe | meblowe długie

Alessia GP - złoty uchwyt reling  192 mm Alessia GP - złoty uchwyt reling 192 mm
Producent: Giusti ™
Cena: 61,57 zł
zobacz więcej
Alessia GP - złoty uchwyt reling 128 mm Alessia GP - złoty uchwyt reling 128 mm
Producent: Giusti ™
Cena: 45,51 zł
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Uchwyt meblowy długi - gdzie wykorzystać?

Rozwiązanie w postaci pełnej zabudowy kuchni, uwzględnia szereg mebli, które wykonuje się najczęściej z płyty wiórowej lub litego drewna. Niezależnie od rozwiązania, doskonałym uzupełnieniem tego typu zabudowy kuchennej jest uchwyt meblowy długi, który sprawdza się przede wszystkim przy okazji szuflad. Szeroki wybór modeli pozwala na łączenie poszczególnych typów uchwytów. Jak wiadomo, fronty szuflad są stosunkowo wąskie i długie. Gałka lub kołatka do drzwi mógłaby prezentować się nieproporcjonalnie, gubić się na tak szerokiej płaszczyźnie. Istotne jest natomiast, aby stanowi uzupełnienie frontów, spełniał funkcję estetyczną oraz był dobrze widoczny, co ułatwia użytkowanie poszczególnych mebli. Jego smukły, prosty kształt wpisuje się idealnie w koncepcję nowoczesnego, nieco surowego, ale wyszukanego wnętrza. Z powodzeniem wkomponuje się także w kuchnie bardziej klasyczne. Z uwagi, iż tego typu elementy mogą być montowane zarówno w pionie, jak też poziomie, sprawdzą się także przy okazji szafek wiszących oraz stojących.

Uchwyt relingowy długi - jak dobrać do kuchni?

Podstawowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest oczywiście szerokość lub wysokość frontu. Jeśli chodzi o poziome ustawienie relingów, może one zajmować niemal całą długość frontu, z zachowaniem pewnego marginesu, najlepiej około 5 centymetrów od każdej krawędzi. Trzeba także pamiętać, aby zarówno w pionie jak i poziomie zastosować ten sam model. Różnorodność uchwytów może wprowadzić kompozycyjny chaos. Nie przeszkadza to jednak, aby w szafkach wiszących oraz stojących zastosować długie uchwyty meblowe, różniące się od tych w szufladach. 

Kolor frontu a uchwyt kuchenny

W przypadku białych frontów lakierowanych, które są obecnie często wykorzystywane w kuchniach, istnieje szeroki wybór relingów. Zarówno te w kolorze złotym, jak również czarnym będą doskonałym uzupełnieniem przestrzeni. Można także wykorzystać uchwyty srebrne, jednak przy okazji frontów lakierowanych warto zadbać o to, aby sam reling był matowy. Dzięki temu nie będzie zlewać się zbytnio z frontem. Jeśli chodzi o czarne fronty, również coraz chętniej wykorzystywane w kuchniach, ich uzupełnieniem będą srebrne i złote relingi. W tym przypadku można pokusić się tak samo o model matowy, jak również połyskliwy, który będzie stanowić doskonałe uzupełnienie czarnej powierzchni mebli.

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Sklepy e-commerce Shoper Shopify SEO by Cybersolus.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl