Długie uchwyty do mebli kuchennych, czy może gałki meblowe?

Od czego zależą typy uchwytów meblowych?

Na wybór konkretnego uchwytu wpływ ma estetyka mebli. Ważny jest też komfort użytkowania. Odpowiednio dopasowane uchwyty, nie tylko zdobią. Umożliwiają komfortowe otwieranie każdego mebla. Najczęściej uchwyty dzieli się na dwa podstawowe rodzaje:

Niezdecydowani mogą wybrać również kwadratowe uchwyty. Ten trend jest mniej popularny, jednak warty uwagi.

Uchwyty stanowią ważną ozdobę wnętrza. Niektórzy porównują je nawet do biżuterii, dlatego tak wiele osób zwraca uwagę na materiał wykonania uchwytu. Zależy to od stylu wykończenia wnętrza, ale też od ich przeznaczenia konkretnego mebelka. Inaczej będą wykończone lekkie meble zamieszczone w kuchni, inne rozwiązania sprawdzą się w ciężkich szafach ubraniowych.

Uchwyty do zabudowy kuchennej

Dobór odpowiedniego uchwytu zależy od stylu zabudowy wnętrza kuchni. Przecież to właśnie uchwyty są dopełnieniem do szafek. Zupełnie inne wykończenie powinny zawierać meble w stylu retro, inne natomiast szafki w stylu glamour. Dobierając uchwyt warto zwrócić uwagę na kilka zagadnień:

  • Aranżacja wnętrza - to od pomysłu na wykończenie wnętrza zależy dobór poszczególnych elementów.
  • Kolorystyka - zarówno ścian, jak i samej zabudowy. Całość natomiast powinna grać z kolorami w pokoju i korytarzu, oraz otoczeniem.
  • Styl mebli - jest ostatnim elementem tej układanki. Inne uchwyty będą dobrane do stylu współczesnego, inne do zabudowy w starym stylu.

Oprócz estetyki, warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego kształtu, który będzie pasował do dłoni oraz odpowie na potrzeby mieszkańców domu. Istnieją różnice techniczne, pomiędzy konkretnymi rozwiązaniami. Warto się z nimi zapoznać, żeby odpowiednio wykończyć posiadane meble.

Gałki, czy uchwyty do mebli kuchennych i do szafek?

Gałki od uchwytów odróżnia przede wszystkim sposób mocowania. Te pierwsze przymocowywane są za pomocą jednego otwory, te drugie potrzebują dwóch. Ma to znaczenie przede wszystkim przy ciężkich szufladach, które wielokrotnie potrzebują większej siły ciągnięcia niż lekkie drzwiczki.

Osobom posiadającym trudności ruchowe, poleca się styl reling. Podłużna relingowa forma nie wymaga mocnego chwytu dłoni, ani precyzyjnych ruchów. Z kolei gałki mogą być przydatne dla właścicieli czworonogów, którzy chcą się uchronić przed otwarciem przez zwierzęta.

Jakie uchwyty do pokoju i sypialni?

W pozostałych miejscach domu, uchwyty narażone są na innego rodzaju obciążenia. W przypadku drzwiczek i szuflad stosowanych w kuchni, nie jest problemem ciężar. Natomiast komoda w sypialni zawiera często dużą ilość ubrań. Stąd doskonale sprawdza się w niej większy rozmiar.

Czy trzeba wykonywać wiercenia?

Alternatywą dla wykonywania wierceń są rozwiązania krawędziowe lub wpuszczane. Przy odrobinie zdolności manualnych, pozwalają one na samodzielny montaż. Bez konieczności posiadania wkrętarki.

To rozwiązanie przestało być luksusem. Szeroki wybór dostępny jest również w naszej ofercie.

Stylowe, złote uchwyty meblowe. Mosiądz czy aluminium? Wzornictwo i materiał wykonania

Różne meble wymagają wykończenia za pomocą innych ozdobnych produktów. Szeroki asortyment pozwala na wykończenie wykonane z mosiądzu, miedzi, a nawet porcelany. Przy antycznych wykończeniach zachowujących połysk, dobrym rozwiązaniem będą bogate zdobienia i elegancki kolor starego złota. Z kolei aranżując nowoczesne wnętrze, można pokusić się o bardziej minimalistyczne formy.

Dzięki odpowiedniemu wzornictwu, umeblowanie zyskuje elegancję, niezależnie od wybranego stylu. Szczególnie styl retro zapewnia ponadczasowy wygląd każdego pomieszczenia . Ważny jest materiał wykonania. Cynk lub mosiądz doskonale sprawdzą się w każdym eleganckim wnętrzu.

Nowoczesne wykończenie wnętrza

Nie wszędzie jednak można zastosować starodawne wzornictwo. Trzeba pamiętać o wyglądzie całego pomieszczenia. Uchwyty są dopełnieniem estetyki, która często podyktowany jest względami praktycznymi. Utrzymanie estetycznego wyglądu każdego wnętrza wymaga zastosowania innych środków. Często wskazana jest prosta forma. Tak jest chociażby w przypadku stylu loftowego.

Nowoczesne rozwiązania mogą poprawić charakter wnętrza dzięki dopasowaniu bardziej współczesnych środków. Tak jest w przypadku uchwytów ceramicznych. Takie wykończenie nadaje wnętrzu ciepło. Z kolei bogata gama kolorów pozwala na wybór odcienia grającego ze ścianami. Oprócz rozwiązań typu "gameta" czy typu "gtv" istnieje wiele innych rozwiązań, które będą stanowić dopełnienie designu i sprawią doskonały efekt końcowy.

Oferta naszego sklepu

Aranżując kuchnię lub pokoje, warto zadbać o każdy szczegół. Wykończenia meblowe zostają z nami na lata, dlatego powinny być odpowiednio wybrane. W naszym asortymencie znajduje się wybór najwyższej jakości produktów w każdym stylu. W ofercie posiadamy doskonałe uzupełnienie każdej szuflady i każdych drzwi. Wybierając odpowiednio dobrane uchwyty, możesz zyskać komfort na lata użytkowania.

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Sklepy Shoper Shopify SEO Shoper by cybersolus.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl