Tylko do 03.07.2024r. dostawa  Pickup tylko 6,90 zł!

Białe meble - jakie uchwyty do mebli kuchennych w bieli

Jasne kolory pomagają wprowadzić do wnętrza światło. Wymagają jednak dopasowania odpowiednich uchwytów, których barwa będzie dobrze komponowała się z białą kolorystyką szafek. Dobrym wyborem są uchwyty metalowe w srebrnym lub złotym kolorze, które dodadzą elegancji i klasy. Czarne lub grafitowe uchwyty z kolei świetnie będą kontrastować z białymi meblami i nadać im nowoczesny charakter. Ważne, aby uchwyty dobrze komponowały się z resztą wyposażenia pomieszczenia, dlatego warto zwrócić uwagę na kolor ścian, podłogi oraz dodatków dekoracyjnych.

 1. Jak dopasować uchwyty do białej kuchni?
 2. Uchwyty do białych mebli kuchennych. Jak dobrać uchwyty do białych szafek?
 3. Wykończenie szafek kuchennych. Czy gałki są alternatywą do uchwytów meblowych?
 4. Uchwyty do mebli pokojowych w kolorze białym
 5. Które uchwyty warto wybrać do pokoju? Jak urządzić jasne wnętrze?
 6. Skandynawski, industrialny, a może vintage? Jakie uchwyty sprawdzą się najlepiej?
 7. Jakie uchwyty do białych mebli wybrać?
 8. Rozwiązanie dekoracyjne, czy minimalistyczny styl? Jak dobrać akcesoria meblowe?

Jak dopasować uchwyty do białej kuchni?

To zależy z jednej strony od stylu kuchni, z drugiej od funkcjonalnych aspektów. O technicznych aspektach ich doboru, pisaliśmy w poprzednim artykule. Natomiast design uchwytów może podkreślać estetykę wnętrza. Do kuchni w stylu rustykalnym, dobrze pasuje porcelana i stare złoto. Z kolei do industrialnego stylu, świetnie nada się uchwyt relingowy w kolorze srebra.

Uchwyty do białych mebli kuchennych. Jak dobrać uchwyty do białych szafek?

Drzwiczki kuchenne charakteryzują się lekkością. Dlatego można bardziej skupić się na stylu i dobierać wykończenie odpowiednie pod względem estetyki. Styl retro będzie wymagał uchwytów w kolorze postarzanego złota. Do prostych białych frontów pasować będą nowoczesne uchwyty relingowe.

Wykończenie szafek kuchennych. Czy gałki są alternatywą do uchwytów meblowych?

Podstawowa różnica jest w sposobie montażu. Funkcjonalnie różnica polega na sposobie chwytania. Gałki doskonale zdadzą egzamin w lekkich frontach. Uchwyty preferowane są do cięższych szuflad i szafek. Weź pod uwagę modele gałek Elegenza. Ciekawym rozwiązaniem są ceramiczne gałki z metalową podstawą.

Warto jest dopasować ten niewielki element, jakim są uchwyty. Dobrze, żeby były wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Przykładem mogą być uchwyty wykonane z np. z porcelany.

Sprawdź również: Jakie gałki do mebli wybrać?

Uchwyty do mebli pokojowych w kolorze białym

Salon oraz sypialnia to miejsca zdecydowanie odmienne od kuchni. Również meble w tych miejscach mają zupełnie inny charakter. Aranżacja pokoju musi uwzględniać sposób jego użytkowania. Niezbędne jest również zapewnienie komfortu mieszkańcom. Biały kolor odbija światło, dzięki czemu wnętrze jest jaśniejsze. Jednak na takim tle uchwyty są widoczne szczególnie wyraźnie. Nawet na matowych frontach.

Które uchwyty warto wybrać do pokoju? Jak urządzić jasne wnętrze?

Jest wiele możliwości. Elegancki pokój wymaga pasujących do wnętrza uchwytów. Mogą być one wykonane z aluminium, porcelany a nawet drewniane lub miedziane. Wszystko zależy od wybranego stylu. Dobrze jeśli uchwyty są odpowiednio dopasowane. Wybierając te najlepsze do swoich mebli, warto wziąć pod uwagę styl i zastanowić się nad wyborem.

Do eleganckiego wnętrza dobrym rozwiązaniem mogą okazać się uchwyty ryflowane w kolorze złotym. Dobrym wyborem mogą okazać się również chromowane uchwyty Belotto.

Skandynawski, industrialny, a może vintage? Jakie uchwyty sprawdzą się najlepiej?

W zależności od wybranego stylu, różne są też rodzaje uchwytów. Ich zadaniem jest podkreślenie wyglądu szafek i całego wnętrza. Stąd też różne uchwyty. Porcelanowe i złote uchwyty meblowe to wyjątkowo błyszczące uchwyty. Dlatego dodają prestiżu i elegancji. Podobne do nich są uchwyty kryształowe lub zdobione maleńkimi kryształkami. To wszystko pasuje do stylu Glamour. Z kolei w stylu rustykalnym być może lepiej sprawdzą się miedziane uchwyty.

Warto też pamiętać o różnych kształtach uchwytów. Mogą być one podłużne, kwadratowe lub przyjmować wygląd muszelki. Warto pamiętać też o względach praktycznych. Proste uchwyty są bardziej odporne na zabrudzenia niż te bogato zdobione.

Jakie uchwyty do białych mebli wybrać?

Dobierając uchwyty pomyśl nie nie tylko o kolorze, ale też o rodzaju drzwiczek. Do nowoczesnych mebli pasować mogą uchwyty wykonane z metalu, ale też uchwyty w kształcie plusa. Dobrze jest też pamiętać o odpowiednim kolorze.

Czy czarne uchwyty pasują do białych mebli?

Wszystko zależy od wykończenia pokoju, koloru ścian itd. Czarne uchwyty dobrze będą grały z szarymi ścianami, ale już nie z jaskrawymi kolorami. Urządzając pokój w odcieniach bieli i szarości z powodzeniem można zastosować również czarne wykończenia mebli.

Wybierając takie rozwiązanie dobrze jest pamiętać, że białe szafli stanowią dla nich niejako tło. Uchwyty w kolorze czerni będą wyjątkowo dobrze widoczne. Zwróć szczególną uwagę na modele takie jak:

 • Arco 83;
 • Cadillac N2;
 • Belotto N4;
 • Deffence N2.

Rozwiązanie dekoracyjne, czy minimalistyczny styl? Jak dobrać akcesoria meblowe?

Odpowiednio dobrane uchwyty wpłyną nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na wygodę korzystania z mebli. Dlatego wybierając uchwyty zwróć uwagę przede wszystkim na mieszkańców domu. Pomyśl o sposobie chwytania i wygodę użytkowania. Zastanów się jak często meble będą otwierane oraz zamykane?

 Zobacz także: Jakie uchwyty do mebli kuchennych i szafek w szarym kolorze?

Dopiero w dalszej kolejności skup się na stylistyce. Zwróć uwagę na wygląd twoich mebli. Wybór odpowiednich uchwytów do mebli może okazać się prostszy, gdy skorzystasz z oferty naszego sklepu. Nie każdy uchwyt pasuje do każdego mebla. W naszej ofercie jednak znajdziesz uchwyty do mebli w wybranym stylu.

do góry
Szybkie płatności online są obsługiwane w Tym sklepie.

Obsługiwane płatności kartami płatniczymi: Visa, Visa Electron, Maestro, MasterCard, MasterCard Electronic.

Sklepy Shoper Shopify SEO Shoper by cybersolus.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl